.

فهرست محصولات بر اساس نام تجاری Nvidia

شرکت Nvidia یکی از شرکت‌های تولید ترشه‌های کارت‌های گرافیک است. Nvidia یک شرکت آمریکایی است که علاوه بر تولید ترشه‌های کارت‌های گرافیک در زمینه‌هایی همچون ایستگاه‌های کاری، کامپیوترهای شخصی و … فعالیت برتر دارد. شرکت Nvidia همچنین تراشه‌های مجتمع (IC) برای مادربورد (Mother Board) کامپیوتر تولید می‌کند. دفتر مرکزی این شرکت در ایلات متحده آمریکا، سانتاکلارا، کالیفرنیا قرار دارد. این کمپانی دارای بیش از 8800 کارمند در سال 2013 بوده است.

انویدیا کورپوریشن (به انگلیسی: Nvidia Corporation)، شرکت فناوری چندملیتی آمریکایی است که در دلاور تأسیس و در سانتا کلارای کالیفرنیا مستقر شده‌است. این شرکت، شرکتی نرم‌افزاری و بدون‌ساخت است که به طراحی واحدهای پردازش گرافیکی (GPUها)، واسط‌های برنامه‌نویسی کاربردی (APIها) برای علم داده و محاسبات با عملکرد بالا و همچنین واحدهای سامانه روی یک تراشه (SoCها) برای رایانش سیار (موبایلی) و بازار خودرو می‌پردازد. انویدیا رهبر جهانی در سخت‌افزار و نرم‌افزار هوش مصنوعی است که از رایانش لبه‌ای تا ابری را انجام داده و حضورش در صنعت بازی را با کنسول‌های بازی دستی شیلد پرتبل، تبلت شیلد و تلویزیون اندروید شیلد و خدمات بازی ابری «جی‌فورس ناو» توسعه داده‌است. خط حرفه‌ای GPUهایش در ایستگاه‌های کاری برای کاربرد در چنین حوزه‌هایی استفاده شده‌اند: معماری، مهندسی و ساخت، رسانه و سرگرمی، خودرو، تحقیقات علمی و طراحی ساخت.

انویدیا علاوه بر ساخت GPU،‏ APIیی به نام کودا را ارائه می‌کند که امکان ایجاد برنامه‌های به شدت موازی را که از GPUها استفاده می‌کنند را به برنامه‌نویسان می‌دهد. اینها در سایت‌های ابررایانشی سراسر جهان به کار می‌روند.اخیراً این بخش به بازار رایانش موبایل منتقل شده که در آنجا به تولید پردازنده‌های موبایل تگرا برای تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها و همچنین ناوبری خودرو و سامانه‌های سرگرمی می‌پردازد.

رقبای انویدیا علاوه بر AMD شامل اینتل و کوالکام نیز می‌باشد. انویدیا در ۱۳ سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی برنامه‌هایی را برای تصاحب هولدینگ آرم از گروه سافت‌بنک با تأیید تأخیری از سوی تنظیمگر با ارزش ۴۰ میلیارد دلار در قالب سهام و پول نقد اعلام نمودند که بزرگترین تصاحب یک شرکت نیم-رسانا تا آن تاریخ بود. گروه سافت‌بنک نیز کمی کمتر از ۱۰ درصد از سهام انویدیا را کسب می‌کرد و آرم نیز ستاد فرماندهیش در کمبریج را حفظ می‌نمود.در ۷ فوریه ۲۰۲۲ میلادی، انویدیا با موانع فزاینده‌ای از سوی تنظیمگر مواجه شد که این پیام را می‌داد که در حال لغو تصاحب آرم است. معامله‌ای که قرار بود بزرگترین معامله در سکتور (قطاع) صنعت چیپسازی باشد، هنگام فروپاشی ۶۶ میلیارد دلار ارزشگذاری شد.

فیلترهای فعال

دست دوم

کارت گرافیک ESONIC مدل GT 610 با ظرفیت حافظه 2 گیگابایت و از نوع DDR3  و 128 بیت
موجود نیست
دست دوم

کارت گرافیک ایسوس مدل EN210 با ظرفیت حافظه یک گیگابایت و از نوع DDR3 
موجود نیست